Remis na początek!

Sezon piłkarskiej A klasy rozpoczął się! Drużyna Dębu Barcin w pierwszym meczu zagrała w tak zwanych „Derbach Pałuk”, przyjeżdżając na boisko do Żnina, a rywalem była oczywiście miejscowa Pałuczanka.
Trener Waldemar Czarnecki miał wczoraj do dyspozycji osiemnastoosobową kadrę, którą ze sobą zabrał.
Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a bramkę dla Dębu strzelił nowy nabytek Marcin Tarnowski. Po drugiej stronie do siatki trafił Rafał Gwit.

Od pierwszych minut mogliśmy zauważyć przewagę barcinian, którzy wyszli na boisko z chęcią zwycięstwa. Poprawione morale było widać gołym okiem. Okazja nadeszła już na samym początku. Mróz znalazł się w idealnej sytuacji, by wyprowadzić Dąb na prowadzenie. Jego uderzenie z głowy poszybowało jednak nad poprzeczką. W 28' powinno być 0:1, ale zbyt nonszalancko do rzutu karnego podszedł Marcin Tarnowski. W tym starciu bramkarz żninian triumfował, za co otrzymał koncert braw. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Na początku drugiej połowy w 48' górą była jednak Pałuczanka. Po rzucie rożnym wykorzystali zamieszanie w polu karnym i oddali strzał, który został obroniony przez Roberta Cieniaka. Niestety była to niefortunna obrona, gdyż „wyplutą” piłkę przed siebie dopadł Rafał Gwit i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Wściekłość barcińskiej obrony można było usłyszeć jak i zauważyć po nietęgich minach. Trzeba było jednak grać dalej. Chwilę później Marcin Tarnowski chciał zrehabilitować się za niewykorzystany rzut karny i popędził na bramkę rajdem mijając obrońców ze Żnina. Niestety na posterunku stał bramkarz gospodarzy i z łatwością wyłapał piłkę. W 55' nie było już mowy o pomyłce. Marcin Tarnowski wykorzystał dośrodkowanie Radosława Mroza i umieścił piłkę w siatce. Było 1:1, a entuzjazmu i woli walki nie brakowało. W 60' na boisku pojawił się niedawno żegnany Jarosław Plewa, który zdecydował się jednak powrócić na boisko. Po wznowieniu gry od razu został on uruchomiony przez Tarnowskiego długim krzyżowym podaniem, ale udało wywalczyć się tylko rzut rożny za sprawą Mariusza Napierały. W 70' do rzutu wolnego podszedł wspominany wcześniej Plewa, ale piłka po strzale poszybowała wysoko nad bramką. Wyróżniający się w tym meczu Dawid Smętek w 72' z łatwością odebrał piłkę rywalom i krzyżowym podaniem miał zamiar obsłużyć Plewę - jednak okazało się ono za mocne i piłka opuściła plac gry. Następne minuty należały do Pałuczanki, która przejęła inicjatywę. Nasza obrona jednak nie dała za wygraną i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Bramki: Tarnowski Marcin
Żołte Kartki: Czerwiński Filip, Napierała Mariusz, Smętek Dawid, Plewa Jarosław, Kaśków Łukasz
Skład: Cieniak Robert, Kaśków Łukasz, Węgliński Michał, Czerwiński Filip, Nieściór Jakub (80' Jankowski Kamil), Napierała Mariusz, Smętek Dawid, Wisz Radosław, Sulecki Radosław, Mróz Radosław (60' Plewa Jarosław), Tarnowski Marcin.