RADZIEJÓW ZDOBYTY!!!

Radziejów zdobyty! Cel wykonany! Jakże ważne trzy punty pojechały do Barcina. Wracając do meczu trener Krygier nie mógł skorzystać w środku pola z Ostrowskiego i Różańskiego. I tak obok Mirona Przybyłowicza na pozycji defensywnego pomocnika zaprezentował się Michał Węgliński, który dwa tygodnie temu wznowił treningi. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, jednak nasza dobra gra obronna nie pozwalała Startowi na wypracowanie sobie klarownych stuprocentowych sytuacji. Właściwie warto odnotować jeden strzał z dystansu jednego z gospodarzy, po którym piękną paradą popisał się Robert Cieniak. Po przerwie nastąpiło pięć minut, które wstrząsnęło graczami z Radziejowa. Najpierw w 47 minucie Jarosław Plewa otrzymał podanie od Radka Mroza i strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi. Za ciosem poszliśmy w 52 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Kranz uprzedził bramkarza i było 0:2. Kilka chwil po zdobyciu drugiej bramki niewiele brakowało, aby strzelić kolejnego gola. Po kolejnym rzucie rożnym piłkę na 16 metrze uderzył Jakub Trześniewski, a piłkę zmierzającą w światło bramki wybył plecami jeden z graczy Startu. Mając tak dobry wynik, cofnęliśmy się do defensywy czekając na kontrę.  Na posterunku stał Robert Cieniak, który pewnie interweniował, szczególnie w 70 minucie kiedy to popisał się kapitalną interwencją po strzale zza pola karnego. Do 79 minuty udawało się rozbijać ataki gospodarzy. W tej minucie sprytnie rozegrany rzut wolny na 25 metrze pozwolił na kontaktową bramkę i wielkie emocje do ostatniego gwizdka. Do końca spotkania mimo prób Startu wynik się nie zmienił i nasi piłkarze mogli cieszyć się z końcowego sukcesu. Jak trudny to teren proszę pamiętać, że Start nie przegrał na własnym boisku od 11 listopada ubiegłego roku...Kolejny krok do utrzymania to Mień Lipno - już w najbliższą sobotę o godz. 17:00.

Bramki: 47' Plewa Jarosław, 52' Kranz Mateusz
Żółte Kartki: Kaśków Łukasz, Węgliński Michał
Skład: Cieniak Robert, Jankowski Jakub, Kaśków Łukasz, Krygier Rafał, Kowalski Igor, Kranz Mateusz, Węgliński Michał, Przybyłowicz Miron,  Plewa Jarosław, Trześniewski Jakub, Mróz Radosław.

W rezerwie pozostali: Śledzik Bartosz, Napierała Mariusz