GŁOS TRENERA

Oto co powiedział trener Dębu Rafał Krygier po sobotni zwycięstwie w Radziejowie:

Długo oczekiwane 3 punkty, zdobyte w meczu z bardzo dobrym zespołem i jak najbardziej zasłużone. Pojechaliśmy na mecz do Radziejowa z problemami kadrowymi, ale bojowo nastawieni. Po dłuższej przerwie i powrocie do treningów w meczu zagrał Michał Węgliński. W pierwszej połowie za dużo ciekawego się nie działo, gra toczyła się w okolicy środkowej linii boiska, było dużo walki, gospodarze starali się wrzucać piłki za Naszą linię obronną, ale my ustawieni na kontratak skutecznie z tego wychodziliśmy. Warto odnotować piękną obronę Roberta po strzale zawodnika Startu z 25 metrów. Zaraz po przerwie w pierwszej akcji po dobrym rozegraniu wyrzutu z autu Igora z Radkiem i dokładnym dograniu Jarek Plewa strzelił piękną br,amkę z woleja. Start nie ochłonął a skutecznie rozegrany rzut rożny dośrodkowanie Plewy i Mateusz Kranz strzela głową gola i prowadzimy 2-0. Kuba Trześniewski mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał na linii bramkowej zablokował obrońca. Start próbował odrobić straty, atakował większą ilością zawodników, ale my graliśmy bardzo konsekwentnie i zaangażowanie. W 80 minucie po ładnym rozegraniu rzutu wolnego Start strzelił kontaktową bramkę i wtedy troszkę niepotrzebnej nerwowości wkradło się w Nasze szeregi. Gospodarze mieli dużo stałych fragmentów gry przez co czasami było dużo zamieszania w naszym polu karnym ale nic z tego nie wynikało, a jeden bardzo groźny strzał obronił Robert.
Gratulacje dla wszystkich zawodników. Zespół pokazał charakter i jesteśmy dalej w grze o utrzymanie się w V lidze.