IX Memoriał Piłkarski im. Edwarda Tokarskiego

W sobotę 28 stycznia 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie rozegrany został IX Memoriał Piłkarski im. Edwarda Tokarskiego, w którym rywalizowali zawodnicy kategorii juniorów młodszych z 5 klubów.
Do gry przystąpiło łącznie sześć ekip reprezentujących pięć klubów piłkarskich z naszego regionu. Na zaproszenie odpowiedziały: Notecianka Pakość, Fala Świekatowo, Gwiazda Bydgoszcz oraz Cuiavia Inowrocław. Barcin reprezentował miejscowy Dąb prowadzony przez trenera Jacka Jordanowskiego. Swoją obecnością imprezę zaszczycili zaproszeni goście: Burmistrz Barcina – Pan Michał Pęziak, Radny Rady Miejskiej w Barcinie – Pan Paweł Ratajczak, Członek Zarządu K-PZPN oraz v-ce przewodniczący Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN – Pan Januariusz Stodolny oraz Członek Zarządu K-PZPN i Członek Komisji Etyki i Fair Play PZPN – Jarosław Kaczmarek.
Po uroczystym otwarciu, o godzinie 09:00, rozpoczęto rozgrywki system „każdy z każdym”, długość meczu ustalono na 2 x 10 minut, drużynom przedstawiono także kolejność w jakiej przyszło zagrać każdej z nich. Łącznie, w ciągu prawie 300 minut gry rozegrano piętnaście spotkań. Na płycie barcińskiej hali mogliśmy podziwiać tego dnia dokładnie 55 młodych piłkarzy, którzy strzelili łącznie 44 gole! Bramki zdobywane przez zawodników niejednokrotnie były wspaniałej urody, podobnie jak niektóre z zagrań, nie zabrakło także ducha walki i emocji związanych z grą.
Najlepszymi z najlepszych okazali się zawodnicy Notecianki Pakość II. Zainkasowali oni największą ilość punktów - dokładnie 10 i wyprzedzili kolegów z Cuiavii Inowrocław oraz trzecią Falę Świekatowo. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy Gwiazdy Bydgoszcz. Piątą lokatę zajął zespół Notecianki Pakość I, a szóstą zespół Dębu Barcin. Miano najlepszego strzelca wywalczył Kacper Żakiewicz reprezentujący Falę Świekatowo, który zdobył łącznie 5 bramek w pięciu spotkaniach. Najlepszym golkiperem wybrano zaś zgodnie Gracjana Łęta z Gwiazdy Bydgoszcz.
Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dylom. Najlepsze trzy zespoły nagrodzone zostały też pucharami i nagrodami, a najlepsi piłkarze otrzymali również nagrody rzeczowe.

Wyniki turnieju:

1 Notecianka Pakość II 10 punktów, 6-3
2 Cuiavia Inowrocław 9 punktów, 10-6
3 Fala Świekatowo 9 punktów, 6-3
4 Gwiazda Bydgoszcz 5 punktów, 7-9
5 Notecianka Pakość I 4 punkty, 5-9
6 Dąb Barcin 2 punkty, 7-11

Notecianka I Pakość vs. Notecianka II Pakość 1:3
bramki: Mateusz Kowalski - Mateusz Pluciński, Borys Skowroński, Hubert Marek

Cuiavia Inowrocław vs. Gwiazda Bydgoszcz 2:2
bramki: Kordian Mrotek, Jakub Nowakowski – Mikołaj Matalewski, Dominik Mrozowski (sam.)

Fala Świekatowo vs. Dąb Barcin 2:2
bramki: Kacper Żakiewicz x2 – Radosław Wisz, Mikołaj Mórawski

Gwiazda Bydgoszcz vs. Notecianka I Pakość 0:3
bramki: Mateusz Kowalski x2, Dawid Krawczyk

Notecianka II Pakość vs. Dąb Barcin 2:1
bramki: Kamil Filoda, Dominik Kowalski - Jakub Szostek

Cuiavia Inowrocław vs Fala Świekatowo 2:2
bramki: Dominik Mrozowski, Kordian Mrotek - Kacper Żakiewicz, Jakub Pulkowski

Notecianka I Pakość vs. Dąb Barcin 1:1
bramki: Dominik Smaruj - Radosław Wisz

Gwiazda Bydgoszcz vs. Fala Świekatowo 2:2
bramki: Mikołaj Matalewski, Jakub Powalisz - Marcin Nowicki, Kacper Żakiewicz

Notecianka Pakość II vs. Cuiavia Inowrocław 0:0

Fala Świekatowo vs. Notecianka Pakość I 2:0
bramki: Jakub Pulkowski x2

Dąb Barcin vs. Cuiavia Inowrocław 2:3
bramki: Radosław Wisz, Jakub Szostek – Dominik Mrozowski, Kordian Mrotek, Marcin Kaliski

Gwiazda Bydgoszcz vs. Notecianka Pakość II 0:1
bramki: Kamil Filoda

Notecianka Pakość I vs. Cuiavia Inowrocław 0:3
bramki: Wiktor Tomaszewski x2, Nikodem Jankowski

Fala Świekatowo vs. Notecianka Pakość II 1:0
bramki: Kacper Żakiewicz

Dąb Barcin vs. Gwiazda Bydgoszcz 1:3
bramki: Radosław Wisz - Kacper Nowakowski, Mikołaj Matalewski, Radosław Sulecki (sam.)

NAJLEPSZY STRZELEC: Kacper Żakiewicz (Fala Świekatowo) – 5 bramek.
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Gracjan Łęt (Gwiazda Bydgoszcz)

Dąb Barcin zagrał w składzie: Adam Nowak; Marcin Chowaniak; Radosław Sulecki; Radosław Wisz; Jakub Szostek; Mikołaj Murawski; Dariusz Kruszyna; Mikołaj Tomczak; Konrad Piątkowski
Maciej Głowacki. Trener: Jacek Jordanowski

Notecianka Pakość I zagrała w składzie: Michał Kurowski; Patryk Przybyła; Wiktor Bacia, Mateusz Robaczewski; Dominik Smaruj; Dawid Linetty; Maciej Niewiadomski; Mateusz Kowalski
Dawid Krawczyk. Trener: Ariel Nadolski

Notecianka Pakość II zagrała w składzie: Maciej Wiśniewski; Borys Skowroński; Mateusz Pluciński; Miłosz Orzechowski; Hubert Marek; Mateusz Swojróg; Kamil Filoda; Dominik Kowalski. Trener: Ariel Nadolski

Gwiazda Bydgoszcz zagrała w składzie: Gracjan Łęt; Norbert Warbalski; Jędrzej Ksepka; Mikołaj Matalewski; Jakub Powalisz; Kacper Nowakowski; Oskar Schabowski; Mikołaj Porożyński; Igor Orzechowski. Trener: Damian Nowakowski.

Fala Świekatowo zagrała w składzie: Nikodem Jankowski; Paweł Jędrzejczak; Marciń Kaliski, Kacper Łęczycki; Adrian Marjański; Kordian Mrotek; Dominik Mrozowski; Jakub Nowakowski; Wiktor Tomaszewski. Trener: Leszek Szatkowski.

Cuiavia Inowrocław zagrała w składzie: Kacper Żakiewicz; Błażej Szczukowski; Jakub Pulkowski, Marcin Nowicki; Dawid Kwasigroch; Michał Szynderłacki; Michał Kolano; Paweł Bohdan; Maciej Karwasz; Krzysztof Dulicki. Trener: Marek Kryszak.

Relacja z turnieju dzięki uprzejmości: Przemysław Wojciechowski, Hubert Stręk

Organizatorami turnieju byli: Dąb Barcin oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.