0-4 z Unią. Czy nadal realne jest utrzymanie?

Dąb w przedostatniej kolejce ligi przegrał na własnym boisku z liderem - Unią Janikowo 0-4. Barcinian nie było stać na strzelenie bramki, choć okazji nie brakowało. Czy istnieje jeszcze szansa na utrzymanie się klubu z Pałuk?
Miało być zupełnie inaczej. Plan ogrania Unii Janikowo zdawał się być realny. Przyjezdni mieli bowiem już zaklepany awans do IV ligi - nie najedli się jednak do syta i pokazali swe piłkarskie umiejętności. Co do przebiegu meczu, w pierwszych dwudziestu minutach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Już w 4 minucie Rafał Krygier stanął przed szansą zdobycia bramki, bowiem uderzał z rzutu wolnego z okolicy 20 metra. Skuteczny był jednak bramkarz gości z Janikowa i oddalił niebezpieczeństwo. W 10' druga dobrą okazję miał Dąb, ale i tym razem piłka nie wpadła do siatki. Unici atakowali raz za razem, my mieliśmy jednak szczęście. W 15' sytuację sam na sam wyratował Cieniak, a w 20 minucie niecelny strzał oddali goście. Po drodze do dwudziestej minuty sędzia podniósł jeszcze trzy razy chorągiewkę sygnalizując spalonego przy atakach gości. W 30' fenomenalnym strzałem popisał się Konrad Wachowski, ale niestety trafił w słupek. Później było już tylko gorzej. Najpierw w 35' Dariusz Lewandowski nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce z najbliższej odległości, następnie Jakub Losik skutecznie wykorzystał jedenastkę, a 39' strzelec pierwszej bramki oddał potężny strzał tuż przy słupku ,który zupełnie zaskoczył bramkarza. Unia w cztery minuty rozłożyła na czynniki Dąb Barcin aplikując śmiertelną dawkę bramek. Po przerwie wcale nie było lepiej. Widać było już załamanie i bezradność na twarzach piłkarzy z Barcina. W 78' strzałem w same okienko popisał się Krzysztof Wiśniewski i tym samym ustalił wynik meczu na 0:4! Dąb do końca meczu był bezradny i nie zdobył nawet bramki honorowej.
Dąb przegraną z Unią Janikowo stracił  matematyczne szanse na utrzymanie się w obecnej lidze. Piłkarze z Barcina znajdują się jednak na 12 miejscu, gdyż jak wiadomo Mień Lipno został ukarany odjęciem czterech punktów za brak drużyn młodzieżowych. Nawet przegrany mecz ze Zdrojem Ciechocinek nie zmieni już sytuacji w tabeli. Czy dojdzie do spadku? Czy może Dąb zostanie w lidze okręgowej na kolejny sezon? Informować będziemy na bieżąco!