Z Janowcem po raz ostatni w tym roku.

Jutro o godzinie 13 na stadionie w Barcinie piłkarze Dębu rozegrają ostatnie spotkanie ligowe w 2016 roku. Przeciwnikiem "czerwono-zielonych" będzie ekipa Sparty Janowiec. Mecz ten zamknie zmagania piłkarzy w tym roku kalendarzowym oraz zakończy rundę jesienną obecnego sezonu. Nasi jutrzejsi rywale również nie radzą sobie w obecnej kampanii ligowej najlepiej, jednakże mimo wszystko ciężko ich porównywać do naszego team'u. Można powiedzieć że szczęśliwą liczbą janowieckich piłkarzy jest obecnie trzynastka. Tyle spotkań jak na razie rozegrali, tę pozycję zajmują w ligowej tabeli i tyleż samo punktów udało im się zgromadzić na koncie. Bilans ich spotkań to cztery wygrane, remis i osiem porażek. Stosunek bramek wynosi 20-35. Pewnym pocieszeniem dla naszej drużyny przed sobotnim starciem może być fakt że nasi rywale zdecydowanie lepiej radzą sobie w meczach domowych aniżeli na wyjazdach. W sześciu grach, które Sparta zagrała na obiektach rywali zdobyli oni zaledwie jedno "oczko". Z kolei pocieszeniem dla janowiczan może być niestety fakt że Dębiarze w meczach u siebie nie ugrali do tej pory kompletnie nic. Zresztą tajemnicą poliszynela zapewne będzie fakt że zarówno piłkarze, działacze jak i z pewnością kibice z Barcina z ulgą przyjmą ostatni gwizdek arbitra wieńczący koniec sobotniego meczu. Te kilka miesięcy przerwy, które teraz nastąpi na pewno wszystkim się nam przyda. Trzeba byłoby mocno zagłębić się w archiwa by znaleźć w historii klubu równie nieudaną rundę w wykonaniu barcińskich piłkarzy. I nie dałbym sobie ręki odciąć czy by się to udało. Okres zimowy musi zostać solidnie przepracowany zarówno przez naszych futbolistów jak i zarząd, który poza zastanowieniem się nad przyczyną takiego stanu rzeczy i wyciągnięciem odpowiednich wniosków musi znaleźć sposób na to by na wiosnę zakończyć marazm naszej drużyny. Zanim to się jednak stanie, należy postarać się o to by z honorem zakończyć piłkarską jesień.

Jutrzejszy mecz posędziują: Patryk Piluś, Łukasz Bania (obaj Toruń) oraz Jarosław Gryckiewicz (Lubicz Dolny).