Podsumowanie okresu przygotowawczego!

Sparingi:
W okresie przygotowawczym Dąb Barcin planował rozegrać osiem spotkań, siedem z nich doszło do skutku.
Mecze kontrolne drużyny z Barcina rozpoczęły się bardzo dobrze. Pewne wygrane z A-klasowymi rywalami : KS Brzozą 4:0 i Burzą Nową Wsią Wielką 3:1. IV ligowy Piast Złotniki Kujawskie okazał się być godnym rywalem, ale nie na tyle by wywieźć trzy punkty z Barcina. Drużyny uznały remis i spotkanie zakończyło się 4:4. W kolejnym sparingu niespodziewana porażka z B-klasowym rywalem z Kołudy Wielkiej. Testy młodych zawodników przez Rafała Krygiera, dały się we znaki. Zootechnik strzelił trzy bramki, a stracił jedną. Druga porażka stała się realna już tydzień później. Kolejny A-klasowicz pojawił się na boisku czerwono-zielonych.Tym razem po ciężkim boju, uznaliśmy wyższość zawodników z Piastu Kołodziejewa , przegrywając 3:2. Szósty sparing rozegraliśmy na boisku Unii Wapno. Zacięty pojedynek dwóch piątoligowych drużyn dał wynik pozytywny dla Dębu Barcin (2:3). Ostatnim rywalem była dla nas Sparta Janowiec Wielkopolski, z którą gramy w obecnej lidze. Mimo wyższej pozycji Sparty w tabeli, Dąb odniósł zwycięstwo 3:2.

1. KS BRZOZA (30.01) godz.14:00
wynik: 4:0
bramki: 2x Jakub Jankowski, 1x Mateusz Kranz,Kamil Kausa.

2. BURZA NOWA WIEŚ WIELKA (06.02) godz. 14:00
wynik: 3:1
bramki: 2x Leszek Wisz, 1x Radosław Mróz

3. PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE (13.02) godz. 12:00
wynik: 4:4
bramki: 2x Mateusz Kranz, 1x Leszek Wisz, Radosław Mróz

4. ZOOTECHNIK KOŁUDA WIELKA (20.02) godz. 14:00
wynik: 1:3
bramka: Radosław Mróz

5. PIAST KOŁODZIEJEWO (27.02) godz. 14:00
wynik: 2:3
bramki: Radosław Mróz, Jarosław Plewa

6. UNIA WAPNO (06.03 -we Wapnie) godz. 14:00
wynik: 3:2
bramki: Emma Kalangi, Tomasz Szpechciński, Łukasz Kaśków

7. SPARTA JANOWIEC WIELKOPOLSKI (12.03) godz. 14:00
wynik: 3:2
bramki: Konrad Wachowski, Jarosław Plewa, Jakub Jankowski.

STRZELCY:
4 - Mróz
3 – Jankowski
3 - Kranz
3 - Wisz
2 – Plewa
1 – Kalangi
1 – Wachowski
1 – Szpechciński
1 – Kausa
1 - Kaśków

Dąb wygrał cztery sparingi, remisował raz i zanotował dwie porażki. Zdobył dwadzieścia bramek, natomiast stracił ich piętnaście

Transfery:

Przybyli:
Michał Cybulski (Zagłębie Piechcin)
Daniel Kuś (Brzysko-Rol Brzyskorzystewko)
Mikołaj Smoliński (Promień Szczepanowo)

Ubyli:
Mariusz Napierała (Zagłębie Piechcin)
Wiktor Różański (nie wznowił treningów)

Okiem trenera:

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy 12 stycznia. Trenowaliśmy 2-3 razy w tygodniu na hali, orliku i stadionie. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 7 spotkań sparingowych z których 4 wygraliśmy, 2 przegraliśmy i zanotowaliśmy 1 remis oraz wzięliśmy udział w 2 turniejach halowych. Przez cały okres frekwencja na treningach była zadowalająca, a w okresie przygotowania ogólnego bardzo dobra (hala). Chłopaki solidnie przepracowali ten okres. Gorzej wyglądała obecność na sparingach, gdzie przez problemy kadrowe wiele rzeczy które mieliśmy zaplanowane ciężko było zrealizować i trudno było o stabilizację składu .Jednocześnie próbowaliśmy uzupełnić naszą wąską kadrę, która jest największą bolączką naszego zespołu. Biorąc pod uwagę kartki i urazy jest to największy problem z którym będziemy musieli sobie poradzić. - powiedział trener Dębu Barcin - Rafał Krygier, tuż po zakończeniu okresu przygotowawczego.