Oświadczenie zarządu - czyli czas na zmiany..

Na posiedzeniu zarządu w dniu 21.06.2015 roku, który odbył się tuż po ostatnim spotkaniu z Goplanią Inowrocław podjęte zostały bardzo istotne kwestie. W związku ze spadkiem drużyny z ligi okręgowej Zarząd zdecydował, że najbliższe wybory odbędą się tuż po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2015/2016 tj. w połowie listopada bieżącego roku. Rozważaliśmy wybory już w lipcu, jednak mając na uwadze płynność prowadzenia klubu wybraliśmy wyżej wymieniony wariant. Gdyby rozłożyć sezon na czynniki pierwsze to z pewnością zabrakło nam niewiele do utrzymania. Doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy już w stanie realizować swojej wizji klubu. Spadek drużyny jest tylko jednym z czynników, jakie zadecydowały o naszej decyzji. Postanowiliśmy, że postawimy na ludzi z Barcina i przez cały czas staraliśmy się być wierni tej idei. Niestety nie byliśmy w stanie należycie wzmocnić zespołu. Zawodnicy ze Żnina, którzy w liczbie pięciu przybyli ubiegłym latem rozczarowali na całej linii(Piórkowski, Paluszkiewicz, Kończal, Małecki i Przybyłowicz). Do wzmocnień podczas przerwy zimowej, potrzebne były fundusze. Z roku na rok naszej już prawie czteroletniej pracy w Zarządzie ludzi, firm, które nam pomagały można policzyć na palcach jednej ręki. Dla porównania na początku 2012 roku wspierało nas około 20 firm w Klubie 100, natomiast od dłuższego czasu systematyczne wpłaty dokonuje pięciu członków Klubu 100. Mając mniej wymaga się od nas coraz więcej. Bardzo liczyliśmy również, na swoich zawodników, swoich wychowanków. Kilku z nich pokazało, że herb ma wyryty w sercu i można na nich liczyć w każdym momencie. Kilku jednak wiedząc jak oparty jest klub i na kogo stawiamy nie podeszło poważnie i świadomie do sprawy. Czarę goryczy zaczęło przelewać odchodzenie od drużyny najbardziej utalentowanych zawodników jak choćby Bartłomiej Szmyt, Kamil Jankowski czy ostatnio podejście Filipa Czerwińskiego. Cały czas działaliśmy tak jak pozwalały nam na to finanse, tak, aby nie zadłużyć klubu. Przez te trzy i pół roku działaliśmy z pełnym zaangażowaniem, w pełni oddając się pracy na rzecz klubu na rzecz barcińskiej piłki. Podczas tego okresu zorganizowaliśmy z dużym rozmachem obchody 50-lecia, organizowaliśmy liczne turnieje halowe, zapoczątkowaliśmy Nocny Turniej o Puchar Burmistrza, pamiętaliśmy 1 listopada o zmarłych działaczach i piłkarzach, organizowaliśmy spotkania i ogniska integracyjne dla naszych obecnych jak i dawnych zawodników i ich rodzin. W końcu udało się wykonać zamierzony plan, czyli awansować w ubiegłym sezonie do ligi okręgowej. Rzadko kiedy udało się usłyszeć słowa pochwały, częściej były to cierpkie głosy narzekania. Pragniemy przypomnieć, że wszyscy członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej pracowali społecznie i nikt nie pobierał wynagrodzenia. Obecny zespół w 95% składa się z zawodników z Barcina i niewątpliwe dla kolejnego Zarządu jest to ogromny potencjał, którego nie wolno zmarnować. Mamy nadzieję, że nowym władzom uda się skuteczniej motywować piłkarzy do gry oraz pozyskiwać środki finansowe na działalność klubu. Nowo powstająca baza sportowa oraz zmiana w organizacji sportu w Barcinie również może jedynie pozytywnie wpłynąć na poczynania nowego Zarządu. My natomiast przez najbliższe cztery miesiące będziemy do końca starali się dbać jak najlepiej o nasz barciński LKS.